Wybrane publikacje branżowe

image_Internet_w_pracy[1]

Raport z badania – Internet w Pracy – I Ogólnopolskie Badanie Pracowników [PDF]

W raporcie przedstawiam wyniki ogólnopolskiego badania, które przeprowadziłem z Polskimi Badaniami Internetu na temat korzystania przez pracowników polskich firm z internetu podczas godzin pracy w celach prywatnych.

Metody selekcji kandydatów – czy na pewno wszystko zostało powiedziane? [PDF]

Personel Plus, 2015, 10, 90-92 

W artykule opisałem w jaki sposób możliwe jest wykorzystanie szkoleń w procesie rekrutacji pracowników, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji, w którym na rynku pracy brakuje osób z interesującymi nas kompetencjami.

Wirtualne nauczanie [PDF]

Personel i Zarządzanie, 2011, 6/55, 88-90

W artykule opisałem wyniki badań dotyczące motywacji do korzystania z kursy e-learningowe stworzonego przez jedną z polskich firm.

Czym (nie) jest gamifikacja. – przedruk artykułu. [HRnews oraz HRStandard]

Przedruk artykułu na HRnews i HRStandard, 2011

W artykule opisuję czym jest gamifikacja i jakie są jej kluczowe założenia. Przedstawiam również kilka ciekawych przykładów tego, w jaki sposób może zostać ona zastosowana w praktyce biznesowej.

Infobroker – człowiek od wyszukiwań specjalnych. [rynekpracy.pl]

rynekpracy.pl

W artykule opisuję wyzwania z jakimi spotyka się w swojej pracy infobroker. Pisanie artykułu było dla mnie nie lada wyzwaniem i przygodą, zakończoną poznaniem jednej z najlepszych polskich infobrokerek – Patrycji Hrabiec :)

Zainwestuj w siebie – odkryj w sobie wewnętrznego lidera

Doradca Zawodowy, 2013, 4/25

W artykule pokazuję w jaki sposób wykorzystać narzędzia terapii poznawczo-behawioralnej aby przełamać się i zacząć przewodzić innym.

Modele wyjaśniające zachowania użytkowników internetu [LINK]

E-mentor, 2012,  3, 17-24

Artykuł napisałem wraz z prof. Barbarą Szmigielską oraz Aleksandrą Jaszczak. W artykule prezentujemy pierwszy w Polsce przegląd koncepcji z zakresu ICT adoption.